11.8 C
Скопје
07/12/2022 14:42
МАКТЕЛ

СДСМ ПОЧНУВА ОПЕРАЦИЈА ЗА РУШЕЊЕ НА МИЦКОВСКИ, ВО ВМРО ДПМНЕ ВЛАДЕЕ ОПШТА ПАНИКА!

Пишува Саше Ивановски Политико Овие денови се случува нешто чудно на политичката сцена. Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски прави митинзи ширум земјата, држи мини митинзи во домови на култура и во своите говори ја споменува Левица и Апасиев?!?!!? До вчера СДСМ ја игнорираше Левица, ги множеа со нула, но овие денови има пресврт, зошто?!?!

  

Левица тоа го искористи и излезе со коментар дека Левица тежеле 200 000 гласачи на анкетите и СДСМ биле во паника, но се работи за нешто сосема друго. Имено, ова е операција за РУШЕЊЕ НА МИЦКОВСКИ И МНОЖЕЊЕ НА ВМРО ДПМНЕ СО НУЛА! Се работи за МАЕСТРАЛЕН ПЛАН НА БИХАЧКА КАКО ДА ЈА НЕУТРАЛИЗИРААТ ОПОЗИЦИЈАТА И ДА ОБЕЗБЕДАТ НОВ 4 ГОДИШЕН МАНДАТ ЗА ПРО ЗАПАДНИТЕ ПОЛИТИКИ И СТАВАЊЕ НА ЗЕМЈАТА НА ШИНИ ПРАВАЦ БРИСЕЛ ОД КОЈ НЕМА ВРАЌАЊЕ!!!

За што станува збор? Имено, со таргетирање на Левица и Апасиев, СДСМ свесно го прогласува Апасиев за вистински лидер во опозицијата со прави дар мар на политичката сцена, американците за ова викаат КЛАСТЕРФАК или народски кажано ршум! Тотален распад систем се прави со ова во целата политичка сцена, целата динамика се става наопаку и се живо се распаѓа, последиците се тектонски пореметувања во позиционирањата на политичката сцена.

  

Со тоа што СДСМ свесно ја крева Левица на пиедестал, практично им прави ПР промоција и го напаѓа ВМРО ДПМНЕ кој ќе падне под број на гласови од Левица, односно Левица ќе има повеќе пратеници од ВМРО ДПМНЕ на следните избори?!?!! Со тоа СДСМ прави со еден удар два погодока – ем обезбедува власт за уште еден мандат ем го гази ВМРО ДПМНЕ и го прави македонски ПАСОК?!?!

Како ќе се направи тоа? Левица влегува во собрание со 25 пратеници а ВМРО ДПМНЕ со 20. НИКОЈ ОД АЛБАНЦИТЕ и другите малцинства нема да смее НИТУ ДА ПОМИСЛИ да прави влада со Левица која е отворено против НАТО, против ЕУ дури се и против рамковниот договор и против признавање на Косово?!?! Тоа е кошмар за секој албански политичар, секој албански политичар што ќе биде сликан на едно метро од Апасиев ќе треба да оди во егзил и да не се враќа дома во своето село или маало каде што живее ќе го бесат на крива крушка.

СДСМ ќе се постави тогаш КАКО ЕДИНСТВЕНА ОПЦИЈА ако сакаме да имаме влада во нареден период! Мицковски ќе стане НЕБИТЕН за централната власт, а со овие тектонски пореметувања и на следните локални ЛЕВИЦА ЌЕ МУ ГИ ЗЕМЕ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ!!! ВМРО ДПМНЕ ќе почне да тоне се додека Левица или не прегори како феномен или не стане новото ВМРО ДПМНЕ како што во Грција Сириза стана новиот ПАСОК!

Навистина храбар и генијален ПР потег и операција на СДСМ и на Бихачка, ова е готвено некаде во некоја западна амбасада, затоа што е во исто време доста ризичен потег затоа што Апасиев е лудак следен од гомила лудаци кои ќе предизвикаат многу тензии, ќе има многу галама, многу емоции, тоа ќе предизвика и многу потреси и митинзи и тепачки и каламутници, но сепак на крај сето тоа ќе заврши добро за државата. Сепак, таква е нашата судбина, сите подвизи се со голема мака, хаос, лудило, таква ни била судбината и помирени сме со тоа.

  

Најново

(ВИДЕО) БОМБА НА ЈАКИМОВСКИ: СЕ СОМНЕВАМ ВО ИСКРЕНОСТА НА АГЕЛАР ДА ЛОВИ КРИМИНАЛЦИ, МИСЛАМ ДЕКА ЌЕ ЛОВИ НЕПОСЛУШНИ ПОЛИТИЧАРИ КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ПРЕДАВСТВА

Sase Ivanovski

ВМРО ДПМНЕ: Ѓорчев во Вашингтон на форум за безбедност во Сенатот на САД

Tamara Ivanovska

(ВИДЕО) Стојанов: Успешно се справуваме со последиците од енергетската криза, наредната година ќе го реконструираме плоштадот во Неготино

Tamara Ivanovska

СДСМ: Мицкоски да го прекине изживувањето со скопјани и да ги запре блокадите

Tamara Ivanovska

ВМРО ДПМНЕ: Дамева од судски приправник преку фотка со Заев до прв човек на Судскиот совет – партизирањето пуштено на најјако

Tamara Ivanovska

Џонсон Мети донираше лабораториска опрема на Фармацевтскиот факултет

Tamara Ivanovska

Николоски: Остануваме на определбата за правичност во даночниот систем, се работи на нов модел на прогресија

Tamara Ivanovska

Мицкоски: Новиот увоз на струја е за 4 дена, од 8-ми до 11-ти декември, а ЕСМ за овој увоз „херојски“ ќе плати со народни пари повеќе од 3.700.000 евра

Tamara Ivanovska

Почнува постапката за изработка на учебници за трето одделение за учебната 2023-2024 година, МОН објави конкурс за автори

Tamara Ivanovska

ВМРО ДПМНЕ: Дуото Ковачевски-Арсовска се асови на бугарскиот бизнис и политика во Македонија, дали зад хаосот кој го воведоа седат бугарски бизнис интереси за набавка на автобуси кои веќе се пристигнати во Скопје?

Tamara Ivanovska

ВМРО ДПМНЕ: Лукаревска се отвори – во интервју ја призна неспособноста, незнаењето и некоординираноста на власта на Ковачевски

Tamara Ivanovska

РЕС е најсигурната компанија за снабдување со електрична енергија на стопанството

Tamara Ivanovska

Кирил Лазаров, долгодишен стопанственик и сопственик на Никоб Групацијата: Македонија и Бугарија  имаат сериозен проблем, а тоа е корупцијата и само таа не смее да не обединува

Sase Ivanovski

СДСМ: За хаосот во Скопје вината е кај Мицкоски и кадрите на ВМРО ДПМНЕ во јавните претпријатија

Tamara Ivanovska

194 санкции за брзо возење

Tamara Ivanovska

(Видео) Претседателот Пендаровски во посета на Врховната команда на НАТО за Европа

Sase Ivanovski

При преглед кај грчки државјанин, пронајдени 1250 кутии шверцувани цигари

Tamara Ivanovska

Стоилковски: Тимот на Данела после овие тајни средби со Ковачевски е СДС, ДУИ и Левица

Tamara Ivanovska

29-годишнина од смртта на Блаже Конески

Tamara Ivanovska

Министрите за надворешни работи на Северна Македонија и Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков, во рамките на денешните активности во Скопје по повод одржувањето на бизнис форумот меѓу двете земји, остварија и посета на Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје

Sase Ivanovski

Приведен крадец од Велес, по распишана централна потерница

Tamara Ivanovska

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека и денешните закани за бомби се лажни

Tamara Ivanovska

МВР И УЈП УДРИЈА ПО МАКЕДОНСКИТЕ КРИПТО МАХЕРИ КОИ СЕ НАМЛАТИЈА ГОЛЕМИ ПАРИ ОД ТРГОВИЈА СО КРИПТО ВАЛУТИ АМА НЕ ПЛАЌААТ ДАНОК ЗА ЗАРАБОТЕНОТО

Sase Ivanovski

Груби оствари средба со новиот шеф на ОБСЕ, амбасадорот Вал

Tamara Ivanovska

АНТОНИО МИЛОШОСКИ ГО ПРИЈАВИЛ ПРЕД УСТАВЕН СУД ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО ПРОТИВ НЕГО ЗА НАРАЧАНАТА ЛУСТРАЦИЈА НА СУДИЈА ОД КИЧЕВО, ТВРДИ ДЕКА Е ДИСКРИМИНИРАН ЗАТОА ШТО БИЛ ПОЛИТИЧАР?!?!

Sase Ivanovski

Два воза се судрија кај Барселона, најмалку 155 повредени

Tamara Ivanovska

Македонија не воведува визи за Косово

Tamara Ivanovska

Поведена постапка за сообраќајката во која загина 14-годишно дете

Tamara Ivanovska

Запалени банкомати во Топанско Поле

Tamara Ivanovska

Дојави за бомби во девет средни училишта во Скопје и во Народна банка

Tamara Ivanovska

НАСКОРО ЌЕ СЕ НАДМИНЕ ГРАНИЦАТА ОД 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ТРГОВСКА РАЗМЕНА: Македонски и Бугарски компании потпишаа неколку договори за меѓусебна соработка

Tamara Ivanovska

Османи прeку фејсбук уверува: Нема да воведеме визи за Косово

Tamara Ivanovska

Тим од Вашингтон ќе „лови“ корумпирани функционери

Tamara Ivanovska

Сарачини во СТУДИО 10: Дезинформациите се опасност за безбедноста на нашата земја

Tamara Ivanovska

(Видео) Андоновиќ: Русија од агресор и самата станува жртва на агресија – Москва сака мир, но преговори нема

Tamara Ivanovska

Рама до Мицотакис: Не кријам дека за мене сте најдобриот грчки премиер

Tamara Ivanovska

СЕ СПРЕМАЛ ГЕРМАНСКИ 27-МИ АПРИЛ: Во рации низ Германија уапсени 25 десничарски екстремисти, планирале државен удар

Tamara Ivanovska

Кина ги намалува мерките против Ковид-19

Tamara Ivanovska

Колку изнесува К-15 оваа година

Tamara Ivanovska

Продолжува амандмантската расправа по Предлог-буџетот за 2023

Tamara Ivanovska

Македонско-бугарски бизнис форум „До една милијарда и понатаму”

Tamara Ivanovska

ПРВ ГОЛЕМ ПОРАЗ ЗА ТРАМП ВО СУДСКИТЕ ПРОЦЕСИ ПРОТИВ НЕГО: Семејната компанија на Трамп прогласена за виновна за проневера и даночна измама пред судот во Менхетен

Tamara Ivanovska

Аргентинската потпретседателка Кирхнер осудена на шест години затвор

Tamara Ivanovska

Н1: Сакавме да покажеме каква темница може да завладее во Србија доколку Н1 и Нова С не емитуваат програма

Tamara Ivanovska

Вал : Реформите никаде во светот не се безболен процес, потребно е политичко единство за нивно завршување

Tamara Ivanovska

Во рации низ речиси цела Германија уапсени 25 десничарски екстремисти

Tamara Ivanovska

При преглед кај грчки државјанин, пронајдени 1250 кутии шверцувани цигари

Tamara Ivanovska

Ахмети ја пречека американската амбасадорка со македонско и американско знаме

Tamara Ivanovska

Министерството за правда на САД повикано да оформи кривичен предмет за упадот во Конгресот во 2020-та година

Tamara Ivanovska

САД негираат дека ја охрабруваат Украина да ја напаѓа Русија

Tamara Ivanovska

Трет ден блокади на приватните автобуски превозници

Tamara Ivanovska

Променливо време со температури до 13 степени

Tamara Ivanovska

Семејната компанија на Трамп прогласена за виновна за проневера и даночна измама

Tamara Ivanovska

ВМРО-ДПМНЕ до Арсовска: Дали бугарски автобуси ќе ги заменат приватните превозници?

Tamara Ivanovska

Четврти обид за старт на судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово

Tamara Ivanovska

Аргентинската потпретседателка Кирхнер осудена на шест години затвор

Tamara Ivanovska

Обраќање од Дритон Небиу член на Извршен одбор на Алијанса за Албанците до Димитар Апасиев

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) 24 анализа – Што ќе детектира американскиот тим за откривање на корупција?

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПАНЕНКАТА И ПРОСЛАВАТА НА МАРОКАНЕЦОТ ХАКИМИ ПО ПЕНАЛОТ СО КОЈ ЈА ЕЛИМИНИРА ШПАНИЈА Е ХИТ ВО СВЕТОТ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Општина Прилеп ќе одвои близу 300.000 евра за изградба на водовод во селото Канатларци

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) КОКА КОЛА ОВАА НОВА ГОДИНА СО ПОРАКА ДА СЕ СЕТИМЕ НА ОНИЕ КОИ НЕ СЕ МЕЃУ НАС А МНОГУ НИ ЗНАЧАТ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ВУЧИЌ НАМРШТЕН СЕ РАКУВАШЕ СО ЕДИ РАМА ВО ТИРАНА НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Зградата од 17 милиони евра на ЕСМ/ЕЛЕМ на пат да стане дивоизграден „споменик“

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ОПШТИНА ЦЕНТАР И ВЛАДАТА СЕ СКАРАА ЗА ОГРАДА

Sase Ivanovski

ЛЕНИН ЈА ПОВИКА ДАНЕЛА НА ТВ ДУЕЛ

Sase Ivanovski

МАЛКУ Е, ПОВЕЌЕ ТРЕБА, ТОЛКУ ЌЕ ПОТРОШИ НА КРЕЧЕЊЕ САМО

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) НОВИНАРКАТА НА ТВ 24 ДО ЛЕНИН: ЗОШТО ПОСТОЈАТ СУДОВИТЕ, АКО СЕКОЈ ШТО ИМА СПОР СО НЕКОЈА ИНСТИТУЦИЈА ФАТИ ДА БЛОКИРА БУЛЕВАРИ ЌЕ БИДЕ ОПШТ ХАОС ВО ЗЕМЈАВА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЛЕНИН: ДАНЕЛА МЕ ОСВОИ СО ТОА ШТО МНОГУ СИМПАТИЧНО СЕ СМЕШКАШЕ

Sase Ivanovski

Комерцијална банка и нејзината Mastercard Platinum картичка ќе помогнат во текот на оваа и наредната година локалот Audiokultura да донесе серија музички настани со одбран репертоар за несекојдневно уживање на публикатa

Sase Ivanovski

АУЕ ФОН: Д-р Горан Ковачев од Развојната банка на Република Северна Македонија имаше гостинско едукативно предавање пред студентите од Факултетот за економски науки како дел од предметот Банкарство

Sase Ivanovski

Студентите од Факултетот за дизајн и мултимедија при АУЕ ФОН на едукативна екскурзија во Виена, европската културна престолнина, реализирана во периодот од 26.11.2022 до 01.12.2022 година

Sase Ivanovski

САМО ОВАА ЖЕНА МОЖЕ ДА ГО ОПРАВИ МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО

Sase Ivanovski

ДАЛИ Е ОВА ИСТОРИСКА ГРЕШКА: Епа драги скопјани, БРТ не само што ќе беше брз транспорт, туку ќе решеше и проблем со протести и блокади. На него е со закон забрането возење на други возила и блокада

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Тепачка во турскиот парламент, пратеник заврши со дупната глава

Sase Ivanovski

Стејт департмент: САД не ја охрабруваат Украина да изврши напади против Русија

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БУГАРСКАТА ИСТОРИЈА СМЕТА ДЕКА НЕПРАВЕДНО И СЕ ОДЗЕМЕНИ ВАРДАРСКА И ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА, ИСТОЧНА ТРАКИЈА И ДОБРУЏА ВО РОМАНИЈА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МИЛЕНКО ЗА БОЦЕВСКИ: ЧОВЕК МЕДУЗА, НАЈГОЛЕМ ЛИГУШ ВО ЗЕМЈАВА, ТАКА И ЛИЧИ

Sase Ivanovski

АМЕРИКАНЦИТЕ ПОЧНАА ДА МУ ЈА ВАДАТ МАСТА НА МИЦКО: Американската амбасадорка се надева дека опозицијата не е против уставни измени само за да противречи

Sase Ivanovski

Телма ТВ: Началникот кој ги лажел колегите во случајот Флешер, стоеше до Спасовски на пресот во СВР Скопје

Sase Ivanovski

Масовен протест во Атина за годишнината од убиството на 15 годишно момче, инциденти во Солун

Tamara Ivanovska

Leave a Comment