ЗАЕВ: ПРЕД ЧЛЕНСТВОТО ВО ЕУ, БУГАРСКИОТ И ХРВАТСКИОТ НАРОД ЌЕ БИДАТ ВПИШАНИ ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ
ЗАЕВ: ПРЕД ЧЛЕНСТВОТО ВО ЕУ, БУГАРСКИОТ И ХРВАТСКИОТ НАРОД ЌЕ БИДАТ ВПИШАНИ ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ
ШОКАНТНО - СВАРОВСКИ СУДСТВОТО УШТЕ ЖИВЕЕ: МЕСТО ДА ДОНЕСЕ ПРЕСУДА, СУДОТ ПО ТРЕТ ПАТ ОДЛУЧИ ОДНОВО ДА ИМ СЕ СУДИ НА МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ
ШОКАНТНО - СВАРОВСКИ СУДСТВОТО УШТЕ ЖИВЕЕ: МЕСТО ДА ДОНЕСЕ ПРЕСУДА, СУДОТ ПО ТРЕТ ПАТ ОДЛУЧИ ОДНОВО ДА ИМ СЕ СУДИ НА МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ
Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА
ОТКАКО КОСТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА, СЕ ОГЛАСИЈА ШТЕДАЧИТЕ: За нас, несомнено најголемиот дел од вината за сторениот КРИМИНАЛ врз нас ја сноси Трифун Костовски заедно со неговата банда криминалци и поданици кои тој многу добро ги знае. Впрочем, еден од нив е неговиот син Коста Костовски!
ОТКАКО КОСТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА, СЕ ОГЛАСИЈА ШТЕДАЧИТЕ: За нас, несомнено најголемиот дел од вината за сторениот КРИМИНАЛ врз нас ја сноси Трифун Костовски заедно со неговата банда криминалци и поданици кои тој многу добро ги знае. Впрочем, еден од нив е неговиот син Коста Костовски!
(ВИДЕО) ПО ЦРНИТЕ ЛИСТИ НА БАЈДЕН, ДАЛИ САКАШЕ ПРЕМИЕРОТ ДА ИСПРАТИ ПОРАКА ДО БРАТОТ БОЈКО: Заев му однесе подарок на Борисов, американски пури?!
(ВИДЕО) ПО ЦРНИТЕ ЛИСТИ НА БАЈДЕН, ДАЛИ САКАШЕ ПРЕМИЕРОТ ДА ИСПРАТИ ПОРАКА ДО БРАТОТ БОЈКО: Заев му однесе подарок на Борисов, американски пури?!
(ВИДЕО) Заев и Борисов од Софија: Нашите народи се многу блиски и упатени на соработка, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите
(ВИДЕО) Заев и Борисов од Софија: Нашите народи се многу блиски и упатени на соработка, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите
(ВИДЕО) Чудниот забавен тренинг на македонската репрезентација е вистинска светска атракција денеска
(ВИДЕО) Чудниот забавен тренинг на македонската репрезентација е вистинска светска атракција денеска

Македонија

Богдановиќ: Со доставеното мислење од Бочварски нема основи за суспензија на ДУП-от за „Холидеј ин“

По добивањето на мислењето од Министерството за транспорт и врски за поднесените елаборати за суспензија на плановите, истото беше разгледано од страна на градоначалникот Саша Богдановиќ и службите на Општина Центар, одговори Богдановиќ на министерот за транспорт Благоја Бочварски. Од Општината велат дека постапувајќи по Заклучок на Советот на Општина Центар, општината до Министерството за …

Богдановиќ: Со доставеното мислење од Бочварски нема основи за суспензија на ДУП-от за „Холидеј ин“ Read More »

(ВИДЕО) НЕМАМЕ НАФТА АМА ИМАМЕ СОНЦЕ ОД КОЕ ГОДИШНО ЌЕ ЌАРИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА – Заев: Се реализира една од најголемите инвестиции во енергетиката, 70 милиони евра за изградба на фотонапонска електрана во Осломеј

„Ми претставува голема чест и задоволство што денес и официјално се потпишуваат договорите за изградба на фотонапонска електрана во Осломеј од 100 мегавати. Станува збор за една од најголемите инвестиции во енергетиката, поточно во обновливите извори за производство на електрична енергија. Вредност на инвестицијата е 70 милиони евра, а ова постапка успешно ја завршивме по …

(ВИДЕО) НЕМАМЕ НАФТА АМА ИМАМЕ СОНЦЕ ОД КОЕ ГОДИШНО ЌЕ ЌАРИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА – Заев: Се реализира една од најголемите инвестиции во енергетиката, 70 милиони евра за изградба на фотонапонска електрана во Осломеј Read More »

ОВА СЕ САМО ДЕЛ ОД УСПЕСИТЕ НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ, А ИМА УШТЕ 3 ГОДИНИ ЗА НОВИ УСПЕСИ!!!

#MKWIN 2017 – 2021 🇲🇰 – МК стана 30та земја членка на НАТО ✊🏻 – Македонската ⚽ репрезентација за прв пат се пласира на Европско првенство во фудбал – Македонија ја победи Германија во фудбал 🇩🇪 1 : 2 🇲🇰 – Лидл влегува во Македонија ✅ – Се изгради и отвори првиот Хилтон хотел во …

ОВА СЕ САМО ДЕЛ ОД УСПЕСИТЕ НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ, А ИМА УШТЕ 3 ГОДИНИ ЗА НОВИ УСПЕСИ!!! Read More »

ЗАЕВИ СЕ ХУМАНИ ЛУЃЕ: Изградиле повеќе од 15 цркви, сега градат голем храм во Струмица со други бизнисмени, висок 54 метри. Помогнале и во изградбата на неколку џамии во Македонија. За нив, сето тоа е божји дом!

Во интервјуто за српси Курир, премиерот Зоран Заев, меѓу другото, открива дека во минатото бил протестант, но дека во 90-те години од минатиот век преминал во православието. – Јас сум верник, многу голем верник. Секоја трета недела наутро одам на служба во манастирот Водоча кај Струмица, го почитувам секој православен празник. Моето семејство изгради повеќе …

ЗАЕВИ СЕ ХУМАНИ ЛУЃЕ: Изградиле повеќе од 15 цркви, сега градат голем храм во Струмица со други бизнисмени, висок 54 метри. Помогнале и во изградбата на неколку џамии во Македонија. За нив, сето тоа е божји дом! Read More »

УЕФА го суспендира Арнаутовиќ за следниот натпревар

УЕФА донесе одлука со која го суспендира австрискиот фудбалски репрезентативец Марко Арнаутовиќ, по инцидентот што се случи за време на натпреварот меѓу Австрија и Македонија. „Арнаутовиќ прекрши една од дисциплинските регулативи на УЕФА. Телото за жалби на УЕФА одлучи да го суспендира играчот на австриската репрезентација Марко Арнаутовиќ за следниот натпревар“, се вели во одлуката …

УЕФА го суспендира Арнаутовиќ за следниот натпревар Read More »

ЕДЕН НУЛА ЗА ПРЕМИЕРОТ – Заев: Идентитетот нема да го изгубиме, изгубен е само Мицкоски

За македонскиот јазик и идентитет не разговараме и воопшто не е на маса. Разговараме за португалскиот предлог којшто доаѓа од Португалија како претседавач со Европскиот совет што апсолутно води грижа за нашиот македонски јазик и македонски идентитет и истовремено води грижа и за бугарските позиции, изјави денеска премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред …

ЕДЕН НУЛА ЗА ПРЕМИЕРОТ – Заев: Идентитетот нема да го изгубиме, изгубен е само Мицкоски Read More »

ОПШТИНА ЦЕНТАР СО ЕЛАБОРАТИТЕ ЗА СУСПЕНЗИЈА НА ПЛАНОВИТЕ НЕ ДОКАЖАЛА ШТЕТНОСТ ДА СЕ ГРАДИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“

Модел на трите кули од 16,20 и 22 ката на инвеститорот „МГ Фешн“ и МПЦ-ОА што треба да се градат на паркингот кај „Холидеј ин“ во Скопје/Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ. (Фото: СДК.МК) Општина Центар ги утнала елаборатите за суспензија на деталните урбанистички планови кои се доставени до Министерството за транспорт и врски и не …

ОПШТИНА ЦЕНТАР СО ЕЛАБОРАТИТЕ ЗА СУСПЕНЗИЈА НА ПЛАНОВИТЕ НЕ ДОКАЖАЛА ШТЕТНОСТ ДА СЕ ГРАДИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ Read More »

ПЕТАР КОЛЕВ: МИТКО ЈАНЧЕВ, ЗОШТО ГО ПРЕМОЛЧА ДЕНОТ НА ТИКВЕШКОТО ВОСТАНИЕ, ЗНАЕШ ЛИ ДЕКА УБИЕЦОТ НА ДЕЦАТА ВО ВАТАША Е ОД КРИВА ПАЛАНКА?!

Не биди лицемер, не биди како Митко Јанчев и другите лажни патриоти! За моја огромна жал, во Македонија бранот на лажни патриоти никако да стивне, особено кога станува збор за Бугарија и сѐ што е поврзано со неа. Во таа редица на лажни патриоти за жал се нареди и еден од најбогатите луѓе во Македонија, …

ПЕТАР КОЛЕВ: МИТКО ЈАНЧЕВ, ЗОШТО ГО ПРЕМОЛЧА ДЕНОТ НА ТИКВЕШКОТО ВОСТАНИЕ, ЗНАЕШ ЛИ ДЕКА УБИЕЦОТ НА ДЕЦАТА ВО ВАТАША Е ОД КРИВА ПАЛАНКА?! Read More »

Бектеши и Мојсовски во посета на Алкалоид – Киев

Во посета на компанијата Алкалоид Киев – подружница на фармацевтската компанија Алкалоид АД Скопје во Украина денеска беа министерот за економија Крешник Бектеши, директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски, советникот за млади и спорт во Владата, Ѓорѓи Тасев и амбасадорот на Македонија во Украина Крум Ефремов, информра Владата. „Ова претставништво е одговорно …

Бектеши и Мојсовски во посета на Алкалоид – Киев Read More »

БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ – БЛИЗУ 500 000 ДОЗИ АПЛИЦИРАНИ ВАКЦИНИ, А 200 000 ГРАЃАНИ СЕ РЕВАКЦИНИРАНИ ВО ЗЕМЈАВА!!!

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. ☑️Вкупно се аплицирани 452.424 дози вакцини, а ревакцинирани се 193.029 граѓани. ☑️Вчера вкупно се вакцинирале 4.840 граѓани. ☑️Прва доза вакцина вчера примиле 3.222 граѓани. ☑️Бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата vakcinacija.mk е 450.634 граѓани. ✅Со последните бројки 48% од населението над …

БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ – БЛИЗУ 500 000 ДОЗИ АПЛИЦИРАНИ ВАКЦИНИ, А 200 000 ГРАЃАНИ СЕ РЕВАКЦИНИРАНИ ВО ЗЕМЈАВА!!! Read More »

ШИЛЕГОВ: МЛАДИТЕ СЕ МОТОРОТ НА ЕДНО ОПШТЕСТВО, ГЛАВНАТА ДВИЖЕЧКА СИЛА

Градоначалникот Шилегов денеска учествуваше на јавната расправа „Од ветено до реализирано: Колку локалните младински политики беа во фокус на градоначалниците?“ што ја организираше Здружението Лидери за едукација, активизам и развој од Скопје. – Она што отсекогаш најмногу ми се допаѓало кај младите луѓе е тоа што сакаат промени и истите ги сакаат веднаш. И супер …

ШИЛЕГОВ: МЛАДИТЕ СЕ МОТОРОТ НА ЕДНО ОПШТЕСТВО, ГЛАВНАТА ДВИЖЕЧКА СИЛА Read More »

Средба на претседателот Пендаровски со претставници на здружението Асоцијација за Цистична Фиброза кои бараат да им биде обезбедена модуларна терапија којашто во дел од соседните земји веќе е достапна за болните од Цистична Фиброза. Исто така, од здружението укажаа на потребата дијагнозата Цистична Фиброза да се врати во регистарот на ретки болести

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на здружението Асоцијација за Цистична Фиброза. На средбата претставниците на здружението потенцираа дека бараат да им биде обезбедена модуларна терапија којашто во дел од соседните земји веќе е достапна за болните од Цистична Фиброза. Исто така, од здружението укажаа на потребата дијагнозата Цистична Фиброза да се врати во регистарот …

Средба на претседателот Пендаровски со претставници на здружението Асоцијација за Цистична Фиброза кои бараат да им биде обезбедена модуларна терапија којашто во дел од соседните земји веќе е достапна за болните од Цистична Фиброза. Исто така, од здружението укажаа на потребата дијагнозата Цистична Фиброза да се врати во регистарот на ретки болести Read More »

СТАНУВА НОВИОТ КИРО ГЛИГОРОВ – СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НАЈПОПУЛАРЕН ПОЛИТИЧАР ВО ЗЕМЈАВА, ЗАД НЕГО ЗАЕВ, ПА АПАСИЕВ, МИЦКОВСКИ ДУРИ НА 4 -ТО МЕСТО?!?!

Според анкетата на ИРИ која ја објави порталот ПРИЗМА, претседателот Пендаровски води на анкетите за најпопуларен политичар со 43%. Зад него е премиерот Заев со 33% а потоа се лидерот на Левица, Апасиев со 26% и дури на 4-то место е лидерит на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски со 25%. Потоа на листата се Села со 20, …

СТАНУВА НОВИОТ КИРО ГЛИГОРОВ – СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НАЈПОПУЛАРЕН ПОЛИТИЧАР ВО ЗЕМЈАВА, ЗАД НЕГО ЗАЕВ, ПА АПАСИЕВ, МИЦКОВСКИ ДУРИ НА 4 -ТО МЕСТО?!?! Read More »

БРАВО – Со 800 000 ЕВРА ОД ТАВ, ПРИЛЕП ГО РЕШАВА ДЕЦЕНИСКИОТ ПРОБЛЕМ СО ВОДАТА!

Општина Прилеп посветено работи на решавање на децениските проблеми, со кои се соочуваат граѓаните. Во таа насока, вчера го потпишавме договорот за реализација на проектот „Реконструкција на цевковод со главен довод на вода од извориште во мeстото викано ‘Пашоски ливади’ до собирна шахта во КО Прилеп“. Станува збор за средства во висина од 40.540.000,00 денари, …

БРАВО – Со 800 000 ЕВРА ОД ТАВ, ПРИЛЕП ГО РЕШАВА ДЕЦЕНИСКИОТ ПРОБЛЕМ СО ВОДАТА! Read More »

АНКЕТА НА ИРИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ – СДСМ МУ ВОДИ НА ВМРО ДПМНЕ 19 СПРЕМА 16 ПРОЦЕНТИ!

За локалните избори, анкетата на ИРИ измерила предност на СДСМ пред ВМРО ДПМНЕ со 19 спрема 16 проценти! После следат ДУИ со 8%, па Алијанса со 5%, Беса со 3% и Левица е последна со 2%. За најпопуларен политичар во земјава води Пендаровски со 43%, потоа е Заев со 33%, па Апасиев со 26% и …

АНКЕТА НА ИРИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ – СДСМ МУ ВОДИ НА ВМРО ДПМНЕ 19 СПРЕМА 16 ПРОЦЕНТИ! Read More »

ЛЕТОВО ШТИПЈАНИ ЌЕ ИМА КАДЕ ДА СЕ РАЗЛАДУВААТ- ПЛИВАЧКИОТ СПОРТ ЌЕ ЗАЖИВЕЕ: Денеска во Штип свечено отворен аква паркот

Денеска во Штип свечено беше отворен аква паркот, на влезот во Штип, на местото каде беше и штипскиот базен. Аква паркот има многу содржини, едно убаво современо здание. Летово Штипјани и не само тие ќе има каде да се разладуваат. На свеченоста зборуваше градоначалникот на Штип, д-р Сашко Николов, кој го истакна значањето на овој …

ЛЕТОВО ШТИПЈАНИ ЌЕ ИМА КАДЕ ДА СЕ РАЗЛАДУВААТ- ПЛИВАЧКИОТ СПОРТ ЌЕ ЗАЖИВЕЕ: Денеска во Штип свечено отворен аква паркот Read More »

(ВИДЕО) Спортот освен што обединува и го зајакнува националниот идентитет, претставува и алатка за економски развој и унапредување на нашите надворешни и стратешки цели: Хоџа и Бектеши во Букурешт на промоција на „Недела на македонски призводи“

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, задно со министерот за економија Крешник Бектеши, амбасадорот на Република Северна Македонија во Романија, Н.Е Габриел Атанасов и директорот на Агенцијата за инвестиции и промоција на извоз, Дејан Павлески, во Букурешт ја отворија еднонеделната презентација „Недела на македонски производи“. Владата на Република Северна Македонија со идејна …

(ВИДЕО) Спортот освен што обединува и го зајакнува националниот идентитет, претставува и алатка за економски развој и унапредување на нашите надворешни и стратешки цели: Хоџа и Бектеши во Букурешт на промоција на „Недела на македонски призводи“ Read More »

loading...

AnimeFreak anime sites: My Hero Academia Episode 13

AnimeHeaven anime heaven site: My Hero Academia 2 (Dub) (https://animeheaven.pro/m/o3La) Episode 25