Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗЕЧЕВИЌ ЗА ВОДИЦИ ВО ОХРИД: ,На сите граѓани, православни христијани им го честитам големиот празник Богојавление – Водици. Им посакувам добро здравје, пред се, спокој и благосостојба

Честитка на Зечевиќ за Водици: Новите почетоци носат и нова надеж Генералниот секретар Миле Зечевиќ денеска присуствуваше на церемонијата на фрлање на светиот крст во Охридското езеро по повод големиот христијански празник Богојавление Водици. Генералниот секретар Зечевиќ на верниците од православна вероисповест им го честиташе празникот со желби за добро здравје, спокој и благосостојба. ,,На …

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗЕЧЕВИЌ ЗА ВОДИЦИ ВО ОХРИД: ,На сите граѓани, православни христијани им го честитам големиот празник Богојавление – Водици. Им посакувам добро здравје, пред се, спокој и благосостојба Read More »

СПАСОВСКИ ЗА ВОДИЦИ ВО СТРУГА: Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба

Интегрална честитка на министерот Спасовски по повод празникот Богојавление – Водици Почитувани граѓани, Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба. Во чест на крштевањето на Исус Христос во водите на реката Јордан од страна на Свети …

СПАСОВСКИ ЗА ВОДИЦИ ВО СТРУГА: Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба Read More »

(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски во чест на празникот Водици: „Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици“

Владина делегација предводена од претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски кој беше придружуван од заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи и министерот за локална самоуправа Горан Милевски, денес присуствуваше на церемонијата за чествување на големиот христијански празник Богојавление – Водици, што традиционално се одржа на мостот „Слобода“ …

(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски во чест на празникот Водици: „Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици“ Read More »

Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️

📌 Проектот опфаќа 👇 ✅ Изградба на паркинг во параглајдинг центарот и поставување на мерни станици на полетувалиштето ✅ Поставување на 200 ЛЕД светилки ✅ Изградба на „даунхил“ патека ℹ️ Проектот е во соработка со општина Елбасан од Албанија 🔗 Во рамки на Програмата за прекугранична соработка со Албанија

Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита

Сите наставници го положија теоретскиот дел, а на полигоните во склоп на центарот, сите наставници практично се запознаа со противпожарните апарати и учествуваа во гасење пожар. Противпожарната заштита не значи само гасење на пожар, туку и превентива во заштита од пожари. Гарантираме дека превентивата веќе е применета во нашето училиште и да се надеваме дека …

Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита Read More »

Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството

И по пет години од смртта на Есма Реџепова Теодосиевска, долгот за лекување во болницата со износ од над 14.000 евра сè уште не е подмирен . Јавноста остана затечена по веста за неплатениот долг, оти откако Есма почина, нејзините внуки од сестри и браќа, како и внуци на Стево до денес водат битка како …

Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството Read More »

ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ

Во 2022 година сакам Струмица да биде моќна и економски развиена Општина. ✅Да се отвораат нови бизниси, коишто ќе генерираат нови работни места и ќе ги задржат младите во родниот крај. ✅Со буџетски средства овозможуваме поддршка на Старт-ап бизниси за 20 млади невработени лица од Општина Струмица во процесот на зајакнување на нивните капцитети заради …

ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ Read More »

Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии

Во интервју за ТВ 24, шефот на државата оцени дека барањето на Софија С Македонија да ги запише Бугарите во Уставот е мешање во внатрешните работи. Тој, исто така, смета дека финалното решение со Бугарија мора да влезе во законодавниот дом, за него да се дебатира и да се гласа Петте комисии ќе бидат новата …

Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии Read More »

СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата

Последната голема набавка на возила е направена во 2008 година, многу од возилата во МВР се со лоши перформанси, се трошат финансии за поправка, а притоа се намалува и ефикасноста на работењето на полицијата. Сакам да потенцирам дека ова се возила неопходни за секојдневната оперативна работа на полициските служби, а не возила за министри, заменици …

СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата Read More »

СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ – МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!

– Лошо е што баш сега имаме министер за надворешни работи Албанец, ако се направи договор со Бугарија Македонците ќе им се нафрлат на Албанците кои не предале и можно е да има и војна во земјава! Владе Милчин, во емисијата ЗАСПИ АКО МОЖЕШ на ТВ Алфа. Овој човек 30 години беше шеф на фондација …

СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ – МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?! Read More »

Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба бугарскиот премиер Кирил Петков. Џафери изрази особено задоволство од денешната средба која е меѓу првите во надворешно – политичка агенда на премиерот на Република Бугарија, со што се покажува отвореност и спремност за внесување на нови, свежи текови во политиката кон соседните земји. Тој ги нагласи напорите на …

Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“ Read More »

Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати

Се обидов само да се држам во рамки на Уставот кој јасно ја утврдува улогата на нашата држава во однос на заштитата на македонскиот народ и нашите државјани. Принципиелно, само го кажав тоа што стои во нашиот Устав и што е наша обврска, без никому да ускратам какво било право. Вака вицепремиерот за евроинтеграции Бојан …

Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати Read More »

СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?

„Исплива на површина уште едно лицемерие на Христијан Мицкоски. Откако вчера се силеше, јавно повикуваше новинари да му постават прашања на Петков, вечерва од Мицкоски молк. Зошто Мицкоски не ги поставил прашањата кои вчера ги нарачуваше од новинарите? Неодговорно е едно да се зборува пред камери а друго на средби. Ова не му е прв …

СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков? Read More »

ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ

Брееј да ги седнеш на иста маса Милчин, Геровски и Боцевски за да ја бранат МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ?!?! Колкава ли е паниката во ВМРО ДПМНЕ од скорешниот договор со Бугарија што се гледа јасно од денешната посета на новиот бугарски преимиер Петков. Просто е неверојатно колку се спремни политичко новинарските хиени паразити лебарки бубашваби …

ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ Read More »

Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет

Јавноста знае, рече тој, дека разликите помеѓу Скопје и Софија досега се покажале како пречка и на средбата се заинтересирал како би можел да се ангажира за решението. -Но јас денес видов многу голема волја кај премиерот на Бугарија ова прашање да има епилог и колку може побрзо да се изнајде заедничко прифатливо решение за …

Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет Read More »

НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати

Нема место за политика, поделби и разлики. Од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати. Законот важи за сите а ред, дисциплина и систем мора да има. Започнуваме веднаш со нова енергија, средби, отвореност и транспарентност во работата, решавањето на проблемите и креирањето на развојни …

НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати Read More »

Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата

До четврток попладне времето ќе се задржи стабилно и суво, со пониски утрински температури. Влажен и студен бран со врнежи од снег ќе се прошири од запад во четврток во вечерните часови и во текот на ноќта. Заради ниските температури ќе има појава на голомразица. Во петок преку денот врнежите ќе завршуваат. Пообилни врнежи ќе …

Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата Read More »

Ахмети: Да го прифатиме бугарското малцинство во Уставот, ништо лошо нема да ѝ стане на државата

Нема лошо да ѝ стане на државата ако ние го прифатиме бугарското малцинство како уставна категорија, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети на прес-конференција по средбата со бугарскиот премиер Кирил Петков попладнево во Собранието. Ахмети рече дека на средбата се интересирал за тоа кои се пречките за позитивен епилог во спорот односно решение за почнување …

Ахмети: Да го прифатиме бугарското малцинство во Уставот, ништо лошо нема да ѝ стане на државата Read More »

Македонски Телеком: Досега 13 градови подготвени за 5Г

Досега 13 градови во Македонија се подготвени за 5Г, а до крајот на месецов, со опрема од најновата генерација ќе бидат покриени и регионите на Струмица и Радовиш, соопшти денеска компанијата Македонски Телеком. Оттаму наведуваат дека со континуирани инвестиции и интензивна работа на терен, се поставува напредна комуникациска инфраструктура којашто ќе овозможи гигабитни брзини и …

Македонски Телеком: Досега 13 градови подготвени за 5Г Read More »

loading...

dubbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia (Dub) Episode 9

Death Note (Dub)

free anime AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeDao My Hero Academia

dubbed anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)