(ФОТО) Шилегов: За десет дена го реконструиравме Булеварот „Крсте Мисирков“
(ФОТО) Шилегов: За десет дена го реконструиравме Булеварот „Крсте Мисирков“
ОВА Е НАЈГОЛЕМ ПОДАРОК ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ - ОД ИЗВОР НА БЕГАЛЦИ ДО БЕЗБЕДЕН РАЈ ЗА ОНИЕ КОИ БЕГААТ ОД ВОЈНИ - НАШАТА ХУМАНОСТ ОДЕКНА ВО СВЕТСКИТЕ ВЕСНИЦИ
ОВА Е НАЈГОЛЕМ ПОДАРОК ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ - ОД ИЗВОР НА БЕГАЛЦИ ДО БЕЗБЕДЕН РАЈ ЗА ОНИЕ КОИ БЕГААТ ОД ВОЈНИ - НАШАТА ХУМАНОСТ ОДЕКНА ВО СВЕТСКИТЕ ВЕСНИЦИ
ДА НИ Е ЖИВ И ЗДРАВ ГЕНЕРАЛОТ И ДА НЕ ЧУВА ОД ПОЖАРИ И ДА КРШИ ЌЕРАМИДИ УШТЕ 50 ГОДИНИ
ДА НИ Е ЖИВ И ЗДРАВ ГЕНЕРАЛОТ И ДА НЕ ЧУВА ОД ПОЖАРИ И ДА КРШИ ЌЕРАМИДИ УШТЕ 50 ГОДИНИ
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: МОРАМ ДА ГО ПОФАЛАМ МИТКО ЈАНЧЕВ, ЧОВЕКОТ СО СВОИ ЛОКАЛНИ СИЛИ УГАСИ ТРИ ГОЛЕМИ ПОЖАРИ КОИ СЕ ЗАКАНУВАА ДА ГО УНИШТАТ ЦЕЛ КОЖУВ
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: МОРАМ ДА ГО ПОФАЛАМ МИТКО ЈАНЧЕВ, ЧОВЕКОТ СО СВОИ ЛОКАЛНИ СИЛИ УГАСИ ТРИ ГОЛЕМИ ПОЖАРИ КОИ СЕ ЗАКАНУВАА ДА ГО УНИШТАТ ЦЕЛ КОЖУВ
Димитров: Нон-пејперот е балканска ујдурма. Дури ни јазикот не соодвествува на англиската граматика
Димитров: Нон-пејперот е балканска ујдурма. Дури ни јазикот не соодвествува на англиската граматика
КОГА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ИМАШ ТРАМП, НАЈГОЛЕМАТА БУДАЛА КОЈА СЕДЕЛА ВО БЕЛАТА КУЌА: Најмоќниот американски генерал два пати тајно се јавил во Пекинг. Се плашел дека Трамп ќе направи војна со Кина, објавени транскрипти
КОГА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ИМАШ ТРАМП, НАЈГОЛЕМАТА БУДАЛА КОЈА СЕДЕЛА ВО БЕЛАТА КУЌА: Најмоќниот американски генерал два пати тајно се јавил во Пекинг. Се плашел дека Трамп ќе направи војна со Кина, објавени транскрипти
БРАВО СДСМ - ПОСЛЕ 6 ГОДИНИ ВО ПРИЛЕП СЕ ВРАЌА ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА!!!
БРАВО СДСМ - ПОСЛЕ 6 ГОДИНИ ВО ПРИЛЕП СЕ ВРАЌА ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА!!!
ИНТЕРВЈУ ФИЛИПОВСКИ: За секој квадрат нов бетон во Аеродром ќе има двојно повеќе зеленило
ИНТЕРВЈУ ФИЛИПОВСКИ: За секој квадрат нов бетон во Аеродром ќе има двојно повеќе зеленило

Обесштетувањето на депонентите од „Еуростандард банка“ почнува на 15 септември, ќе се одвива по оваа шема

Фондот за осигурување депозити ги информира депонентите на „Еуростандард банка” АД во стечај со право на обесштетување дека во вторник, на 15 септември 2020 година, ќе почне исплатата на обесштетувањето на осигурениот износ на нивниот депозит до законски утврдениот максимален износ од 1.850.889 денари. Исплатата ќе се извршува преку четири деловни банки. -Депонентите чие ПРЕЗИМЕ …

Обесштетувањето на депонентите од „Еуростандард банка“ почнува на 15 септември, ќе се одвива по оваа шема Read More »

БРАВО: ВО НОВИТЕ ПРОСТОРИИ НА ПУЛМОЛОГИЈА ЌЕ СЕ ПРАВАТ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА СО КОИ ЗА 40 МИНУТИ ЌЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ СТЕ ЗАРАЗЕНИ

На Клиниката за пулмологија и алергологија ќе биде воведен тест кој за 40 минути ќе покаже дали одреден пациент има коронавирус или некој друг вирус, најави денеска министерот за здравствор Венко Филипче. – Тие тестови и досега ги имаше, со тоа што во палетата го немаше овој Sars-Cov-2. Таков апарат ќе биде инсталиран во амбулантата …

БРАВО: ВО НОВИТЕ ПРОСТОРИИ НА ПУЛМОЛОГИЈА ЌЕ СЕ ПРАВАТ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА СО КОИ ЗА 40 МИНУТИ ЌЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ СТЕ ЗАРАЗЕНИ Read More »

АЛО ВМРОВЦИ, НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ГИ ПРИДОБИЕТЕ НЕ ДА ГИ ТЕПАТЕ, БЕЗ НИВ НА ВЛАСТ ЌЕ ДОЈДЕТЕ НА КУКОВО ЛЕТО БЕ КОПУЦИ

На протестот на ВМРОВЦИТЕ, физички нападната новинарката на Ал Џезира, па ај што е новинар па уште и жена, Милка Смилевска. Тој волот што ја нападнал и го турнал микрофонот и ја навредил, потоа се прави мутав пред цајканот, глуми лудило, класична свиња малодушна кукавичка небањата. Добро бе ВМРОВЦИ, кога ќе разберете дека новинарите треба …

АЛО ВМРОВЦИ, НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ГИ ПРИДОБИЕТЕ НЕ ДА ГИ ТЕПАТЕ, БЕЗ НИВ НА ВЛАСТ ЌЕ ДОЈДЕТЕ НА КУКОВО ЛЕТО БЕ КОПУЦИ Read More »

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ СЕ ДИВЈАЦИ – НА ПРОТЕСТОТ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТА НОВИНАРКАТА СМИЛЕВСКА ОД АЛ ЏЕЗИРА БАЛКАН!

-Дечкото на видеото што го пријавив на полицаецот, не нападна со колегата Јорде и ми го бутна микрофонот додека снимав изјава, претходно ме праша дали сум од Ал Јазеера и тоа беше повод за нападот. Полицијата го приведе и ке му поднесе пријава. Јас нема да го тужам. На второто видео се слуша кога микрофонот …

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ СЕ ДИВЈАЦИ – НА ПРОТЕСТОТ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТА НОВИНАРКАТА СМИЛЕВСКА ОД АЛ ЏЕЗИРА БАЛКАН! Read More »

ГРАНТОВИ ДО 10.000 ДОЛАРИ ЗА ЖИТЕЛИТЕ ОД СКОПСКО ЛИСИЧЕ ДА ГО НАМАЛАТ ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ

Над 100 семејства од скопската населба Лисиче ќе добијат грантови до 10.000 долари за го сменат начинот на греење во домовите заради намалување на загадувањето во Скопје. Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) заедно со Град Скопје и Министерството за животна средина и просторно планирање објави повик за избор на домаќинства од населбата Лисиче …

ГРАНТОВИ ДО 10.000 ДОЛАРИ ЗА ЖИТЕЛИТЕ ОД СКОПСКО ЛИСИЧЕ ДА ГО НАМАЛАТ ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ Read More »

Интервју со вицепремиерот Фатмир Битиќи: Новиот пакет мерки ќе ги опфати компаниите и граѓаните кои се најпогодени

Со следниот пакет економски мерки ќе продолжиме со креирање на развојна македонска економија и јас сум уверен дека во тоа ќе успееме. Мерките ќе бидат дефиниран низ инклузивен процес на консултации со бизнис заедницата и ќе одговорат на потребите на стопанството и на граѓаните Мирче Јовановски Стопанството и граѓаните со нетрпение го очекувааат новиот сет …

Интервју со вицепремиерот Фатмир Битиќи: Новиот пакет мерки ќе ги опфати компаниите и граѓаните кои се најпогодени Read More »

Маричиќ: Сомнежите во пресудите се мотив за прочистување на судстовото

Една пресуда повторно го стави македонското судство на нишан на јавноста. Условната казна за обвинет во случај за сообраќајка во која загина 32-годишен маж, а бремена жена заврши со тешки повреди и го загуби плодот, покрена лавина негативни реакции и сомнежи. Новиот министер, Бојан Маричиќ, доцна попладнево за „360 степени“ одговори дека иако извршната не …

Маричиќ: Сомнежите во пресудите се мотив за прочистување на судстовото Read More »

(ВИДЕО) Заев – Вархеји: ЕК и финансиски и во човечки ресурси ќе продолжи да и помага на Северна Македонија

Подготовката на економско-инвестицискиот план за Западен Балкан, добрососедската политика, како и можноста за одржување прва меѓувладина конференција со ЕУ, биле дел од темите на денешниот работен состанок преку видео конференциска врска меѓу премиерот Зоран Заев и еврокомесарот за соседство и проширување на Европската Комисија Оливер Вархеји. Еврокомсеарот Вархеји, информираат од владината прес-служба, истакнал дека Европската …

(ВИДЕО) Заев – Вархеји: ЕК и финансиски и во човечки ресурси ќе продолжи да и помага на Северна Македонија Read More »

СДСМ: Денешниот протест со стотина луѓе потврди дека Мицкоски е губитник

Денеска, на помалку од два месеци од изборите, Христијан Мицкоски доживеа уште еден пораз од граѓаните, реагира СДСМ во однос на протестот во организација на ДПМНЕ против поскапувањето на струјата. „Со денешниот дебакл од протест, Мицкоски уште еднаш ја потврди титулата губитник затоа што освен стотина негови приврзаници, сите останати му го свртеа грбот. Тоа …

СДСМ: Денешниот протест со стотина луѓе потврди дека Мицкоски е губитник Read More »

БРАВО: ОД ОКТОМВРИ ДО 1.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО ЌЕ ДОБИВААТ ЖИТЕЛИТЕ НА ЦЕНТАР ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ НА ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА

Од октомври жителите на Општина Центар ќе рециклираат пластични шишиња и лименки и за тоа ќе добиваат пари. ЈП „Паркинзи Општина Центар“ деновиве ја постави првата од деветте машини за рециклирање пред бараките на Општина Центар. Граѓаните ќе добиваат од 0,5 до 1,5 денари за рециклирано шише на платежната картичка „Грин пеј кард“. „Оваа мерка …

БРАВО: ОД ОКТОМВРИ ДО 1.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО ЌЕ ДОБИВААТ ЖИТЕЛИТЕ НА ЦЕНТАР ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ НА ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА Read More »

ПОЖАР ВО ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА ВО БИВШАТА ЗГРАДА НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ВО СКОПЈЕ, ИЗГОРЕ АРХИВАТА

Поранешната зграда на Комерцијална банка на кејот на Вардар во Скопје утрово ја зафати пожар, во делот каде што се сместени државни институции. Пожарот избувнал пред почнувањето на работното време, така што во тој момент немало вработени во просториите. Противпожарните екипи го гаснат огнот на првиот кат, каде што се наоѓа Државниот инспекторат за животна …

ПОЖАР ВО ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА ВО БИВШАТА ЗГРАДА НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ВО СКОПЈЕ, ИЗГОРЕ АРХИВАТА Read More »

ЈОВАНОСКИ: После денешната обиколка на детските градинки во Прилеп, можам да кажам дека сите прилепски градинки се спремни за почеток на новата воспитно-образовна година

Во секоја од нив се почитуваат мерките на претпазливост кои што ги препорача Комисијата за заразни болести. На влезот во градинките се мери телесната температура, а во градинката „Гоце Делчев“ каде се припрема храна, се контролира редот и се води сметка сите оние кои влегуваат во кујната да бидат опремени со соодветна заштитна опрема. Сакам …

ЈОВАНОСКИ: После денешната обиколка на детските градинки во Прилеп, можам да кажам дека сите прилепски градинки се спремни за почеток на новата воспитно-образовна година Read More »

ГО ОДРАЛЕ ОД РЕКЕТИРАЊЕ: СИЛЈАН МИЦЕВСКИ НА ГРУЕВСКИ ЛИЧНО МУ ОДНЕЛ 10.000 ЕВРА ОТИ ДОБИВАЛ ТЕНДЕРИ И ПЛАТИЛ 70.000 ЕВРА ЗА ДА НЕ ИСПАДНЕ МЗТ ОД ПРВА ЛИГА

Предметот „Талир”, рекордер по одложени рочишта, поради кој е замрзнат целиот имот на партијата ВМРО-ДПМНЕ поради незаконско финансирање и перење пари во износ од 5 милиони евра, продолжи денеска во Основниот кривичен суд Скопје со сведочење на бизнисменот Силјан Мицевски од Битола. Тој на прашања од обвинителката Ленче Ристоска опиша како бил рекетиран од првите …

ГО ОДРАЛЕ ОД РЕКЕТИРАЊЕ: СИЛЈАН МИЦЕВСКИ НА ГРУЕВСКИ ЛИЧНО МУ ОДНЕЛ 10.000 ЕВРА ОТИ ДОБИВАЛ ТЕНДЕРИ И ПЛАТИЛ 70.000 ЕВРА ЗА ДА НЕ ИСПАДНЕ МЗТ ОД ПРВА ЛИГА Read More »

Кржаловски за РСЕ: Доста е чудно и бесмислено што ВМРО-ДПМНЕ прават протести одма после изборите, граѓаните го кажаа своето

Александар Кржаловски, директор на Македонскиот центар за меѓународна соработка МЦМС, смета дека доста е чудно, па вели и бесмислено да се прават вакви протести веднаш по изборите бидејќи граѓаните го кажале своето мислење со гласањето, пишува „Радио слободна Европа“. Потсетувајќи на големата загуба на гласови на изборите кои ја доживеаа ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, освојувајќи вкупно …

Кржаловски за РСЕ: Доста е чудно и бесмислено што ВМРО-ДПМНЕ прават протести одма после изборите, граѓаните го кажаа своето Read More »

ТЕМЕЛКОВСКИ: Денеска градинките во општина Кисела Вода се целосно подготвени по сите протоколи и ги отворија повторно вратите за нашите најмали сограѓани

➡️Приемот и целокупниот процес на згрижување на децата од предшколска возраст се одвива со целосно почитување на здравствените протоколи, со утрински распоред на прием по групи, одржување на дистанца, како од страна на родителите, и децата, така и од страна на вработените. ➡️Се вршеше мерење на телесната температура на персоналот и на децата кои се …

ТЕМЕЛКОВСКИ: Денеска градинките во општина Кисела Вода се целосно подготвени по сите протоколи и ги отворија повторно вратите за нашите најмали сограѓани Read More »

ДЕМАНТ ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ЈОВАНОСКИ ДО АЛФА ТЕЛЕВИЗИЈА: ТЕНДЕНЦИОЗНИ И НЕТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ!

Илија Јованоски Информациите кои беа изнесени на телевизија Алфа, а со кои се тврди дека до крајот на годината требало да биде изградена новата детска градинка во населбата „Точила“ и дека не е исполнето моето предизборно ветување, во најмала рака можат да се наречат тенденциозни. Прилепскиот дописник на Алфа телевизија, требало да знае дека на …

ДЕМАНТ ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ЈОВАНОСКИ ДО АЛФА ТЕЛЕВИЗИЈА: ТЕНДЕНЦИОЗНИ И НЕТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ! Read More »

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ: ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ НОСАТ БОДИ КАМЕРИ, ПОЧНУВАМЕ СО ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА

– Полицајците ќе носат боди камери, почнуваме со полицијата во Тетово како пилот проект, но ќе се инсталира ширум целата земја. Чест ми е што повторно можам да го водам МВР и заедно со сите вработени да придонесеме за подобра безбедност на граѓаните. Во претходниот мандат значително ја зголемивме довербата на граѓаните во полицијата и …

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ: ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ НОСАТ БОДИ КАМЕРИ, ПОЧНУВАМЕ СО ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА Read More »

ГАЗДАТА НА ПУЦКО ПЕТРОЛ, Јахоски: По грешка ме напишале „независен“, останувам пратеник на ДУИ

Пратеникот од ДУИ Исмаил Јахоски, кој деновиве на сајтот на собранието беше напишан како независен пратеник, денес преку соопштение реагираше дека станува збор за техничка грешка. „Дозволете да ве информирам дека јас, Исмаил Јахоски, избран како пратеник во Собранието на Република Северна Македонија од листата на ДУИ, во ниту еден момент не сум ја напуштил …

ГАЗДАТА НА ПУЦКО ПЕТРОЛ, Јахоски: По грешка ме напишале „независен“, останувам пратеник на ДУИ Read More »

Груби му понуди соработка на Зибери

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, денеска во неговиот кабинет го пречека Насер Зибери. Кандидатот на ДУИ за премиер, Зибери, му ја честиташе на Груби новата функција. Тој, исто така за време на оваа средба истакна дека е отворен за соработка и дека целото свое знаење ќе го …

Груби му понуди соработка на Зибери Read More »

АНАЛИЗА НА РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА: Животот во земјава низ бројки од независноста до денес

Државата од незаисноста до денес бележи зголемена бројка на жители и туристи, повеќе автомобили, помал број на бракови, а поголем на разводи и помалку деца. Платите пак се повисоки и луѓето треба да работат помалку денови за да си дозволат основни продукти за живот. Од осамостојувањето на Македонија поминаа 29 години, а во меѓувреме државата …

АНАЛИЗА НА РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА: Животот во земјава низ бројки од независноста до денес Read More »

loading...

Website https://animebee.to: Watch One Piece Recap animebee Episode Full gogoanime

Website https://animeheaven.pro: Watch The Duke of Death and His Maid animeheaven Episode 11 free anime

Shin Koihime†Musou: Otome Tairan Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimebe

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl