Menu
Prev Next

Поврзете се со Мактел: TwitterFacebookGoogle+

baner728x90

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next
Антикорупционерите децидни: Случајот „Македонска банка“ не смее да остане без разрешница!

Антикорупционерите децидни: Случајот „Македонска банка“ не смее да остане без разрешница!

Корупцискиот скандал за поткуп од 1,5 милиони евра што според опозицијата го договарал премиерот Никола Груевски, не смее да остане без разрешница, велат антикорупционери. Веродостојноста на аудио снимката што ја објави лидерот на СДСМ Зоран Заев м...

СКАНДАЛОЗНО: Членови на ДПМНЕ го нападнаа сопственикот и уредникот на Радио Илинден Мелбурн!?

СКАНДАЛОЗНО: Членови на ДПМНЕ го нападнаа сопственикот и уредникот на Радио Илинден Мелбурн!?

Хулиганите од ВМРО ДПМНЕ со тупаници ја земаа правдата во свои раце – Македонската заедница запрепастена, објави Радио Илинден Мелбурн.

(ВИДЕО)Ова мора да го погледнете: Никола Поповски ги РАСТУРИ економската политика и изборната програма на Грујчо и Кум Ставре!

(ВИДЕО)Ова мора да го погледнете: Никола Поповски ги РАСТУРИ економската политика и изборната програма на Грујчо и…

Универзитетските професори Никола Поповски и Томе Неновски во „Тренд“ на 24 Вести дебатираат за партиските економски програми.

ФОТО: По корупцискиот скандал ВМРО-ДПМНЕ доживеа ДЕБАКЛ во Аеродром!

ФОТО: По корупцискиот скандал ВМРО-ДПМНЕ доживеа ДЕБАКЛ во Аеродром!

Денеска на големиот Христијански празник Велигден, кој се празнува во кругот на семејството, најголем празник кај православните верници, ВМРО-ДПМНЕ одлучи да одржи митинг во скопската општина Аеродром и своите симпатизери ги натера да излезат на мити...

Заев од Дојран: Да го вратиме просперитетот на Македонија!

Заев од Дојран: Да го вратиме просперитетот на Македонија!

Во чест на Христовото воскресение да го прославиме празникот во мир и сите заедно да ја вратиме надежта за послободна, помирна и просперитетна Македонија, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев од средбата со граѓаните во Дојран.

Заев за „Радио слободна Европа“: Ако нема фер избори и уличната демократија е опција!

Заев за „Радио слободна Европа“: Ако нема фер избори и уличната демократија е опција!

Aко во овој втор изборен круг нема јасно разграничување на државата од партијата, сите опции се отворени. Бојкот, непризнавање на резултатите, улична демократија – иако се надеваме на опцијата за победа, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дене...

ФОТО: Еве како ВМРО-ДПМНЕ води ред на денот на изборите за тоа кој гласал?

ФОТО: Еве како ВМРО-ДПМНЕ води ред на денот на изборите за тоа кој гласал?

Ова е фотографија што ја добил порталот Либертас, според оние што ја испратиле ова е доказ како членови на ВМРО-ДПМНЕ , во текот на денот за изборите на 13 април дежураат пред избирачките места и ги запишуваат граѓаните кои излегле на гласање.

(Видео)Зоран Заев почна да тера мајтап со Грујо и аферата: Кога ќе научи да кажува пари со „Р“ тогаш ќе му поверуваме дека снимката е монтажа!

(Видео)Зоран Заев почна да тера мајтап со Грујо и аферата: Кога ќе научи да кажува пари со…

Заев не го остава на мира Грујо за аферата со Македонска Банка и кешот од 1,5 милиони евра.

ШОКАНТНО: ВЕЧЕРВА ДЕМОЛИРАН ШТАБ НА СДСМ!

ШОКАНТНО: ВЕЧЕРВА ДЕМОЛИРАН ШТАБ НА СДСМ!

Вечерва непознати сторители го демолирааа изборниот штаб на СДСМ во скопски Чаир. Искршени се прозори и влезната врата.

Ермира Мехмети пушташе музика и пееше во скопската Чаршија

Ермира Мехмети пушташе музика и пееше во скопската Чаршија

  Во саботата вечерта, пратеничката на ДУИ, заедно со своите пријатели организираше „ноќ без политика со Ермира Мехмети”. Барем една вечер, Мехмети ја остави политиката настрана и реши да се претстави во улогата на ди-џеј и да пее заедно со ед...

Можеби ќе ве интересира и...

 1. Македонија
 2. Свет
 3. Забава
 4. Спорт